WTF 😬 on digiturundus ehk online-turundus?

WTF 😬 on digiturundus ehk online-turundus?

Kas digiturundus või on turundus kõik

Peamiselt keerleb digiturunduse kaubamajas müük veebilehetede ümber. On suuri, on väikeseid veebe müügiks, ilusaid, koledaid. Mõni koduleht peab vastu mitu hooaega, ja mõne veebi viskad ära pärast esimest kandmist. On ka tasuta kaupa.


Digiturundus on kaubamaja, kus on korruste kaupa seinast-seina teenuseid: bränditooteid ja odavat jama. Nagu igas poes, nii ka siin soovitakse oma asjadest lahti saada, et uuele laos ruumi teha.

Eraldi korrused

Eraldi korrus aitab veebilehekülgi kuulsaks teha. Sealt saab Delfi bännereid. Välismaa kaubast laiutavad Google Ads, Facebooki, Linkedini, Twitter Ads’id. On haruldasemat kaupa. Mõnikord on tootenäidiseid võimalik küsida, aga enamasti kõik on raha eest. Suuuure raha eeeeest. Räägivad, et reklaamikorrus suureneb iga aastaga.

Marketing automation

Postkontoris saadetakse teie post ära. Postkontor aitab ekirjade saatmist ajastada. Ajastada nii, et kirjad jõuaksid teie tuttavate või isegi täiesti võõraste inimesteni just siis, kui nad seda kõige rohkem või kõige vähem ootavad. See on peen töö. Nood inimesed kutsuvad enda ala meelitvalt email marketing automation.
Huvitav on see, et ostest tuttuue veebilehe, peate ikkagi raha välja käima. Tuleb välja, et värske veebileht vajab kiiremat mootorit, kangemat kütust ja nappi, et mitte öelda kerget riietust. Lisaks tuleb teie vastsündinud koduleht panna rääkima ja mukkida ära. Vastasel juhul keegi pole nõus selle veebiga suhtlema. Mõned veebid on täitsa üksikuks jäänud.

Analüütika

Targad inimesed töötavad seal, kus loetakse kokku, kui paljude uute inimestega teie koduleht läbi käib. Nad ainult mõõdaksid. Tavaliselt tunneb nad ära sõnavara järgi: andke mulle datat.
Kuhu me tahame selle online meedia turunduse mõistujuhtuga jõuda, on see, et digiturunduse maailm on kasvanud ulatuslikuks ja ääretult spetsialiseerituks. Iga niššid muutub vähehaaval teaduseks. Olla teadlik internetireklaamist ei tähenda, et uudiskirjaturundusega tuldaks samahästi toime. SEO ja CRO pole sünonüümid. Veebilehtede tegemine ei ole veebibännerite tegemine. Kompetents killustub. Meie siin süveneme SEO, CRO keerulisse maailma.

Show Comments