Meelis Vill 💁‍♂️

Kogemustega. Müügis ja turunduses 2 aastakümmet olnud. Viimased 13 aastat search engine optimizationi (SEO) ja linkide ehitamise suunas süvitsi läinud.

On müünud reklaami Delfis ja Smartadis. Töötas Raadio 2s, tegi eesti esimest arvutisaadet Võrk TV3s. Teinud kodulehti, bännereid, kampaaniaveebe Espressos, Mekaias. Aidanud lõpetada kuulsusrikka Eesti Saurus CMSi elu propageerides Drupalit. Armunud WordPressi. Loonud paar kentsakat iPhone äppi (hevimetalli muusikute sünnipäevade kalendri Metal Bday ja seksipäeviku Blackbook). Müünud kindaid Amazonis. Lisaks konsulteerib tegevjuhtkonda ja firmaomanikke internetiturunduse mitmesugustes uutes valdkondades ja vastab nende küsimustele:

 1. kuidas kirjutada artiklitele löövaid ja huvitavaid pealkirju? 7 viisi, kuidas teenida internetis raha?
 2. kus saada backlinke?
 3. kas valida Eestis Google Business Manager vs Tripadvisor?
 4. millised on erinevate reklaamide konversioonimäärad (Twitter Ads, Linkedin Ads, FB Ads, Bing Ads, Google Ads, PropellerAds)?
 5. kuhu osta Eestis sisuturunduslugusid, kuhu osta välismaal guest poste?
 6. mis suhtlusbot panna veebilehe serva?
 7. kuidas ja mis paigaldada veebi statistikat jälgima, kas GA, GA4, GTM, FB piksel, snippet?
 8. ja peamiselt – kuidas saada oma veebilehega Guuglis esilehele?
meelis vill

Valdav enamus veebikogemusi algab otsimootorist ja 75% otsijatest alustab oma otsinguid Google’is.

Kuidas käib SEO tööprotsess?

Mis on veebi praegune seis. Kus asetseb otsingutulemustes. See olukord saab olema stardipositsioon.

 • Mis märksõnad on tähtsad, looge vajalikest märksõnade loend. Mida võtta, mida jätta.
 • Vaadake oma märksõnu ja analüüsige neid Google’i esimesel lehtel, mis värk seal toimub. Kes seal ees on.
 • Kasutage välja valitud potentsiaaliga märksõnu oma veebis ja optimeerige enda lehte. SEO magic.
 • Kirjutage oma veebi tekste juurde ja vaadake, et jutud oleks fantastilised ja pikad.
 • Hankige, lunige, looge välised lingid (backlinks) oma lehele.

Esimesed viis Google’i tulemust saavad 67% kõigist klikkidest.

Kuidas käib CRO protsess?

Nagu teaduses ikka hõlmab konversiooni optimeerimine andmete kogumist, testimist ja järelduste tegemist. Kogutud teadmised annavad üldist arusaamist turundusplaani edukusest ja klientide käitumisest. Siin on CRO protsessi sammud.

 • Andmete kogumine. Korjake kokku, millised kliendi ja veebisaidi andmed teil praegu on. Tehke kindlaks, milliseid konversioone vaja saavutada. Mida peaks müüma ja kuidas saab müügitehingut mõõta.
 • Vormige hüpoteesid. Mõelge välja, mis ja kuidas võiks müük toimuda, mis teie ootuste kohaselt hakkab juhtuma. Tuvastage vaatajaskond ja mõõdikud, mida peate mõõtma (nt klõpsamised, allalaadimised).
 • Tehke test. Valmistage ette hüpoteeside test ja tehke muudatused veebis, müügilehtris. Veenduge, et jälgite konversiooniandmeid täpselt ja analüütika ei peta.
 • Analüüsige. Kas saaksite tulemusi arvestades öelda, kas teie hüpotees oli õige? Kui ei, mis juhtus? Kas teie ennustus oli vigane? Võib-olla läks testiga midagi valesti.
 • Korda. Koguge uued andmed ja moodustage uus hüpotees.

CRO on isekorrigeeriv, läbipaistev ja aus protsess. See ei lase teil sisestada enda kallutatud vaatenurki, elukaaslase arvamusi selle kohta, mis töötab ja mis mitte.

Mida rohkem kasutaja mõtlema peab, seda madalamad on konversioonid.

Konversioonimäära optimeerimine on segu teadusest ja kunstist, eesmärgiga suurendada veebisaidi külastajate %, kes võtavad ette soovitud toimingu, olgu selleks toote ostmine, e-posti aadressi sisestamine või vormi esitamine.

Süstemaatilise lähenemisviisiga saab tuvastada, mis takistab kasutajal eesmärkide täitmist, ja kõrvaldada need takistused. Põhimõtteliselt optimeerib CRO-töötaja veebilehe võimalusi panna kasutaja soovitud toimingut tegema.

Miks mitte pigistada olemasolevast liiklusest veel rohkem väärtust välja?

SEO kliendid & brändid

Kliendid, kellega oleme viimaste aastate jooksul töötanud. Ei ole tähtsuse, suuruse, eelarve, tutvuse järjekorras. Pole täielik nimekiri. Küsi neilt ise, kuidas meil on läinud ning mis on olnud tulemused.

Agrello, Credit24, Crowdestate, Stockmann, Südameapteek, Alas-Kuul, osta.ee, Artist Siseraadiod, Big Green Egg, Ilgusaun, veebimajutus.ee, Finsa, Fienta Ticketing, Finnlog, Fotoluks, CVO, Funderbeam, Guardtime, Homeyard, Thermacell, Vorwerk Kobold, Krediidikonto, KindlustusEst, Lindström, Lampard, Erply, Ektaco, Ellex, Eesti Disainikeskus, Tallinna Hipodroom, Top Connect, Confido, Lemon Print, LabelPrint, Sparkling Group, Club Studio, Planet42, PartyUP, Profexpo, Rentest, Roi, Santa Monica Networks, Senso, Selecta, Eesti Kontsert, Myspotit, T1 Mall of Tallinn, Tallinna Moekombinaat, City Yoga, Helpflight, Telia, Instru, Lux Express, HUGO, FoodDocs, So.fa.dog, Vaata Vanalinna, Praamid, Tripod.

Get in dutch

Külastusaadress

Põhja pst 27a
Tallinn, 10415 Harjumaa

Avatud

Esmaspäev – reede: 9 – 17
Laupäeval: 9 – 10

Helista aga

(372)-659-1111
meelis@meelisvill.com