Minu digitaalturunduse tööriistad

Siin on erinevad töövahendid, mida kasutan oma lehekülgede haldamiseks. Olgu need linkide ehitamiseks või meiliturunduseks, on kõik vastavad tööriistad allpool nimetatud:
Backlink’ide kontrollijad
Domeenide ostmine
Meiliturundus
Veebimajutus, hosting
Märksõnade uurimine
Linkide ehitamine
Kuulamine
Proxy’d
Otsingumootorites järjestumise jälgimine, ranking
Veebilehe analüüs, SEO audit
Sotsiaalmeedia haldamine, postitamine
Sotsiaalmeedia signaalid

Veebilehe analüüs ja audit

Kasutades õigeid veebilehe analüüsimise vahendeid säästad sa endale tundideviisi aega, olgu see uue lehe loomisel või lehele määratud karistuste parandamisel.Isiklikult olen kasutanud kõige tihemini Website Auditori ning Screaming Frog’i, millel mõlemal on olemas tasuta versioonid. Kisavat konna saab täitsa kenasti tasuta kasutada.
Website Auditor. Olen kasutanud nende pakutud vahendeid juba aastakümne, et veebilehtedel ühe klikiste audititega probleeme tuvastada. Tarkvara sisaldab oma klassi tipptasemel TFIDF vahendit, mis aitab süvendatult veebilehti optimiseerida.
Screaming Frog. Kasutan seda tarkvara eriti suurte lehtede auditeerimiseks või lehtedelt spetsiifilsite andmete saamiseks (näiteks sellistelt, mille postitused sisaldavad viitelinke).Kuigi seda vahendit kasutatakse edasijõudnumaks SEO tööks, ei võta selle õppimine liialt kaua aega.
Ahrefs (saadaval prooviversioon) - See täisvarustatud lehe auditeerimise vahend otsib iga nädal sinu lehe sisust probleeme, koostab nädalase aruande ning saadab selle sulle otse meilile. See pole minu esimene valik auditeerimiseks, kuid on minu põhiallikas esinenud probleemidest märku andmiseks.Neil on vaieldamatult parimad SEO andmed nii märksõnade kui ka liikluse suhtes, mis teeb suurepäraste märksõnade leidmise protsessi kergeks.
Google Search Console (tasuta). Ärgem unustagem, et Google Search Console annab samuti märku erinevatest probleemidest. On tarvis vaid klikkida “Index > Coverage Report” ning saab parandada kõik leitud vead.

Märksõnade analüüs

Märksõnade uurimine on iga SEO kampaania alustalaks.Seda õigesti tehes on võimalik kiiresti meelitada tuhandeid inimesi oma veebilehele. Kui sellega aga mööda panna, siis ei teki leheküljele mingit liiklust oma ränga SEO töö ära õigustamiseks.
My Intelligent Keyword Strategy Sheet (tasuta) - See tabel aitab minutitega luua intelligentseid märksõnastrateegiaid igasse nišši. See filtreerib välja kõik “akna-shoppaja” märksõnad ning toob esile ostuhuvile viitavaid märksõnu. Ideaalne!
SEMRush (saadaval 14 päevane prooviversioon) - Enne kui Ahrefs tõusis märksõnade kuningaks, oli troonil SEMRush. Neil on hulganisti häid vahendeid märksõnade uurimise lihtsustamiseks.
RankTracker - Lisaks parima vahendina veebilehe järjestuse jälgimiseks olemisele on neil ka tonnideviisi ustavaid märksõnade uurimise vahendeid, nagu näiteks vahend iga märksõna leidmiseks, millega konkurent hetkel edetabelis järjestub.
LongTailPro (tasuta prooviversioon) - Pikka aega oli see parim lauaarvutipõhine märksõnade uurimise vahend ning hiljuti on nad üle läinud pilvandmetöötlusele, et märksõnu saaks otsida kust iganes soovid.

Linkide ehitamine

Backlink’id on kõige tähtsamaks Google Ranking Factor’iks, kuid paljud on hädas nende ehitamisega.Siin on mõned linkide ehitamise vahendid ning teenused, mida ma isiklikult kasutan:
My Intelligent Link Building Sheet (tasuta) - Intelligentne arvutustabeliprogramm, mis aitab mul konkurentide tegevuse järgi luua lingistrateegiaid.
MarketerSeal (tasuta koolitus) - Lõviosa minu edust linkide ehitamisel on tänu maailma kõige võimsama tagalingi tüübi ehitamisele. See tasuta videokoolitus õpetab, kuidas seda teha samm sammult.
Link Assistant (saadavalt tasuta versioon) - Lihtsalt vali 12 erinevast backlink’i tüübist, nagu näiteks külalispostitused, ning kliki läbi wizard’i, et leida potensiaalseid kliendid ja nende meiliaadressid ning saata hulgi kontaktmeile.
GSA Search Engine Ranker - See on linkide ehitamise taskunuga. Programm toetab üle 100 platvormi, korjab kokku sihtmärke, postitab nendesse, kontrollib meiliaadresse ning linkide ühenduvust, võimaldades seda kõike ühest kohast teha.
OneHourIndexing - Kui soovite oma backlink’e kiiresti ja lihtsalt indekseerida, siis OneHourIndexing on sinu jaoks. Nende indekseerimise määr on järjepidevalt kõrge olnud ning nad on domineerinud minu indekseerimise tarkvara uuringutes.

Backlinkide jälgmine

Backlink checker’id on mu SEO vahendite lemmikkategooriaks, sest nad mängivad võtmerolli oma konkurentide eeliste mõistmisel. Ning kui oled välja uurinud, millised lingid sinu konkurentide jaoks hästi toimivad, siis võid need kõik endale varastada!
My Intelligent Link Building Sheet (tasuta) - Intelligentne arvutustabeliprogramm, mis aitab mul konkurentide tegevuse järgi luua lingistrateegiaid.
Ahrefs (prooviversioon saadaval) - Pole küsimustki, et Ahrefs on backlink checker’ite kuningas. Nad on igat minu koostatud testi domineerinud ning otsivad jätkuvalt uusi ja innovaatilisi lahendusi uute vahenditega.
SEMRush (saadaval 14 päevane tasuta prooviversioon) - SEMRush’il on samuti üsna ulatuslik linkide andmebaas, mille võib alla laadida ja oma eeliseks kasutada.
SEO Spyglass (saadaval tasuta versioon) - Kuigi nende linkide andmebaas on väiksem, suudab SEO Spyglass omal kahel jalal seista ning on ainus lauaarvuti põhine backlink checker.
Google Search Console (tasuta) - Kui soovid oma enda lehelt backlink’e alla laadida, võid seda tasuta teha Google Search Console’ist. Lihtsalt vajuta “Links” nupule allolevast vasakpoolsest menüüst.

Vahendid otsingumootoris järjestumise jälgimiseks

Üks kõige tähtsamatest ülesannetest tehes SEO-d on jälgida oma järjestumist otsingumootori edetabelis. Tänu võimalustele nagu “mobiil-esimesena” indeksi kasutamine on tähtis järjestumist jälgida nii mobiiliseadmetes kui ka lauaarvutites. Kui soovid oma järjestumisel otsingumootoris silma peal hoida, siis vaieldamatuks kuningaks on Rank Tracker.
Rank Tracker (arvutisse laaditav tasuta versioon) - See on kõige põhjalikum järjestumise jälgimise vahend, mis hetkel turul saadaval on. Programm võimalab kontrollida järjestumist kuni 1000 otsingutulemuseni 500 erinevas otsingumootoris. See jälgib ka universiaalseid otsingutulemusi Google’is nagu näiteks pilte, videoid, uudiseid, ostupakkumisi, kohti, raamatuid, kohalikku järjestumist, kaarte, YouTube’i videoid ja konkurentide järjestumist ning seda kõike saab teha piiritult.
Accuranker (saadaval 14 päevane prooviversioon) - See on üks kõige lihtsamini kasutatav programm oma järjestumise jälgimiseks, mis on imeilusa disainiga. See integreerub suure valiku teiste vahenditega, kaasaarvatud Google Data Studio’ga.
SEMRush (saadaval 14 päevane prooviversioon) - Kui on vaja midagi pilvepõhist, siis pakub SEMRush igapäevaseid värskendusi, kuid kahjuks on piiratud vaid esimese 100 lehe tulemusteni.

Proxy’d

BuyProxies - Ma olen proovinud palju erinevaid proxy teenuse pakkujaid kuid nüüdseks kasutan BuyProxies poolt pakutud pool-eriservereid, mis ei ole nähtavasti kusagilt ära keelatud ning on välkkiired.

Domeenide ostmine

Spamzilla (saadaval tasuta versioon) - See programm on viimase aasta jooksul kujunenud mu lemmikuks vahendiks domeenide ehitamisel. Ma olen seda kasutanud, et osta kokku hulganisti domeene, millele authority site’sid ehitada.
Domain Hunter Gatherer (saadaval tasuta versioon) - Kui soovid osta domeeni, millele uut lehte ehitada või millega võrgustikku luua, siis Domain Hunter Gatherer on parim vahend selle otsimiseks.
TBS Solutions - Kui eelistad osta oma authority domain’id “otse riiulilt” selle asemel, et neid ise taga otsida, siis selle domeenimaakleriga olen ma palju edu näinud. Neil on alati saadaval suurepärased domeenid ning lisaks aitavad nad sul ka otsida kindlaid domeene.

Sotsiaalmeedia haldamine

Hootsuite (saadaval tasuta versioon) - Kui soovid hallata oma Facebook’i lehte, Twitter’i profiili, LinkedIn’i profiili, YouTube’i kanalit või muud sellist, siis HootSuite on selleks ideaalne vahend. Programmil on suurepäraseid meeskondadele loodud elemente, mis võimaldavad kontode jagamist ilma paroolide jagamiseta.
Buffer (saadaval tasuta versioon) - Samuti võib kasutada Buffer’it, et hallata kõiki oma sotsiaalmeedia profiile. See töötab sarnaselt, kuid isiklikult eelistan kasutada HootSuite’i.

Sotsiaalmeediast signaalid

DripRevolution (saadaval tasuta prooviversioon) - Kui tahad “tilgutada” signaale sotsiaalmeediasse läbi erinevate vahendite valiku, siis DripRevolution teeb selle oma kõik-ühes kasutajaliidesega kergeks. See on hea vahend, millega kiiresti social proof’i oma lehele juurde tekitada.
View2Be - Kui eesmärgiks on saada YouTube’is rohkem tellijaid, pöidlaid ja kommentaare, siis sellel teenusel on kõik vajalik olemas. Nad on minu number üks teenusepakkuja kõigele, mis YouTube’iga seotud.

Mainimiste jälgimise vahendid

Veebi kuulamine on hea viis, kuidas kergesti koguda backlink’e ja liiklust veebilehele.Soovitan püsti seada monitorid, mis kuulavad sinu brändinime, autorinime, veebilehe URL’i, meiliaadresse, telefoninumbreid või muud sinule unikaalset informatsiooni.
Google Alerts (tasuta) - See oli kunagi parim vahend veebi kuulamiseks, kuna ta on Google’i enda loodud programm, kuid nüüdseks annab ta palju vähem tulemusi.
Mention (saadaval tasuta versioon) - Need tüübid on kiiresti tõusnud veebi kuulamise liidriteks, kuna pakuvad suure valiku ulatuslikke vahendeid ja filtreid koos tasuta prooviversiooni võimalusega. Olen mitu aastat kasutanud. Alert'id saab Slacki suunata.
Ahrefs Alerts - Et kindlaks teha oma veebi kuulamise täieliku katvuse, on hea püsti seada ka Ahrefs Alerts, mis saadab iga nädal märguandeid, kui leiab, et sinu brändi nime või muud luubi all olevaid teemasid on mainitud.

Captcha lahendamine

GSA Captcha Breaker - See programm on Captcha’de lahendamise kuningas ning on viimaste aastate jooksul näinud märkimisväärset arendust ja pidevaid uuendusi. See on stabiilne, kiire ja toimib enamiku tarkvaraga rohkema seadistamiseta.

Sisu genereerimine/spinning

Word AI (tasuta prooviversioon) - See on suurepärane vahend, mis kasutab tehisintellekti, et kirjutada ümber sisu ning see täielikult unikaalseks teha. Tulemus on perfektselt loetav tekst, mis läbib edukalt Copyscape’i ning mida lugedes ei teki ümberkirjutamise kahtlust.
SEO Content Machine (tasuta prooviversioon) - Kui vajad kiiresti luua palju unikaalset ja asjakohast sisu, siis SEO Content Machine on su sõber. Kuid seda sisu ei tasuks näidata esilehtedel!
TheBestSpinner - See on originaalne ning ühtlasi parim sisu spinner. Kui on tarvis käsitsi luua palju unikaalseid artikleid, siis see on õige vahend.

Meiliturundus

Drip (tasuta prooviversioon) - See on kõige-kõige tähtsam programm sellel lehel nii ettevõtluse kui ka SEO vaatevinklist. Kui sa ei kasuta meiliturundust, siis jätad palju raha, liiklust ja järjestumise võimalusi vedelema.

Mailchimp muidugi ka.

Kiire veebimajutus suurepärase toetusega

Kinsta. Väga kallis, pakuvad suurepärast hands-on tuge koos tasuta SSL’i (ei midagi erilist) ning igapäevaste automatiseeritud backup’idega.
WPXHosting (tasuta migreerimine) - Kuid minu hiljutise kiireima WordPress veebimajutuse uuringu võttis üllatuslikult parimad tulemused WPXHosting, kes on nii kiiremad kui ka soodsamad kui Kinsta.

Eestist Virtuaal.com, Zone Meedia Pets.

Kui mul oleks vaid kolm SEO vahendit...

Siin on kolm SEO abikätt, mis ma üksikule saarele endaga kaasa võtaksin:
Ahrefs. See on üks kõige täiuslikumaid SEO programme, mitte ainult oma pakutud vahendite arsenali tõttu kuid ka oma maailma suurima SEO andmebaasi tõttu, mis võimaldab kiiresti langetada tarkasid otsuseid. Kallis, aga hea.

Semrush. Kuidagi ära harjunud.
Drip. Võib tunduda kummaline, et nimetan meiliturunduseprogrammi üheks oma lemmikuks SEO vahendiks. Kuid just see on vahend, millega oma lehele külastajaid tagasi meelitan. Iga kord kui mul on järjestamiseks uut sisu, saan ma tekitada linke ning liiklust vaid ühe meili saatmisega oma suurele tellijate nimekirjale.