11 peamist SEO tööriista (milleta ei saa)

11 peamist SEO tööriista (milleta ei saa)

Kuid et luua väärtuslikku sisuturundust on tarvis mõista, mida klient vajab. Et kindlustada oma sisu märgatavus otsingumootorites ning jõuda kestvate tulemusteni, peab optimiseerima oma sisu SEO jaoks.

SEO kasu väljendub pikemas perspektiivis ning seetõttu on tähtis kasutada õigeid vahendeid ja luua edasise töö jaoks tugev vundament.

Turundusässa Neil Patel’i sõnades:

“SEO on maraton, mitte sprint.”

Et aidata oma ettevõtet paremini SEO jaoks optimiseerida, koostasime nimekirja 11 kõige kasulikumatest turundamiseks loodud SEO vahenditest. Kõik allnimetatud töövahendid:

 • On väga lihtsa ülesseadmisega
 • Toovad esile vähekasutatud teenuseid
 • Hoomavad paljusid erinevaid turundusmeetodeid

Ahrefs Backlink Checker
Ahrefs pakub tasuta backlink’ide kontrollimise vahendit, mis võimaldab vaadata enda 100 parimat backlink’i (kaasaarvatud viitelehte), viitavate domeenide arvu, hinnangulist veebilehe liiklust, Ahrefs’i enda poolt antud domeeni- ning URL’i hinnangut ja palju muud.

Ahrefs on hea tööriist, mida hoida SEO arsenalis, sest backlink’id (lingid, mis sinu veebileht saab teistelt lehtedelt) on väga väärtuslikud otsingutulemuste lehtedel järjestuses tõusmiseks. Lisaks sellele tõstavad nad sinu brändi tuntust ning tekitavad ühtlase liiklusvoolu teistelt lehtedelt viiteid saades.

Milleks see kasulik

 • Võimaldab hoida silma peal oma backlink’idel, et leida võimalusi oma lehe optimiseerimiseks orgaaniliste pickup’ide kaudu või et luua tööstuse ekspertitega partnerlusi.

Answer The Public
Answer The Public on märksõnade andmete visualiseerimise vahend, mis on erinev Google Keyword Planner’ist ning on veel üheks kindlaks ressursiks sisuturunduse ning SEO valdkonnas.
Kui sisestad tarkvarasse võtmesõna või fraasi, moodustab see Google’i ja Bing’i automaatsete soovituste tulemustest visuaalsed graafikud: enim küsitud küsimused, märksõnade sobivuse kontrollimine eessõnade kaudu, võrdlused sinu märksõnade ja muude otsinguterminite vahel ning palju muud.

Milleks see kasulik on:

 • Saab hulgaliselt uusi ideid sisuturunduseks.
 • Pakub ülevaadet märksõnadest üle sageli küsitud küsimuste ning inimeste otsitud võrdluste (näiteks “B2B turundus vs B2C turundus”), mis võimaldab optimiseerida oma sisu ja märksõnu teemade jaoks, millest teie sihtgrupp huvitatud oleks.

Bing Webmaster Tools
Bing Webmaster Tools on võrdväärne Google’i Search Console tarkvaraga, millele on lisatud mõned uued töövahendid, mis aitavad Bing’i otsingutulemuste edetabelis kõrgemale tõusta.
Isegi kui tarkvara on välimuselt üsna aegunud kujundusega, on see endiselt suurepärane ressurss oma veebilehe Bing’i jaoks optimiseerimiseks!
Kuigi Bingile kuulub vaid 2.6% turuosa võrreldes Google’i 92.4% turuosaga, siis moodustab see endiselt globaalsest otsingumahust 12 miljardit. See tähendab, et saate kasu lõigata selle platformi väiksemast konkurentsist ning samuti optimiseerida oma lehte Bing’i päringuteks.

Milleks see kasulik on

 • Võimaldab kergesti esitada veebilehti, mida soovite, et Bing indekseeriks ning millest saada märguandeid kui Bingbot teie lehe analüüsimisega hätta jääb.
 • Kasutage nende SEO analüüsijad, et kontrollida spetsiifilisi lehekülgede optimiseeritust SEO jaoks.
 • Samuti saab vaadata märksõnade otsingumahtu ning seotud märksõnasid, mis on spetsiifilised Bingile, et olla paremini informeeritud hästi järjestuvatest sisutüüpidest ning märksõnadest. Saab ka vaadata, kuidas inimesed teie lehe üles leidnud on ning milliseid otsingutermineid on kasutatud.

Browseo
Browseo on unikaalne töövahend, mis annab teile otsingumootori “prillid”. See tähendab, et võite sirvida ükskõik millist veebilehte nagu seda teeks otsingumootor. Mis kõige parem -
Ei ole vaja midagi alla laadida või installida. Lihtsat sisestage URL, et näha enda (või konkurentide) lehekülje HTML skeletti.

Nii Google kui ka Bing analüüsivad lehekülje elemente, nii et Browseo on lihtne ja effektiivne viis oma loodud sisu ning lehekülgede ole vaatamiseks.

Milleks see kasulik on

 • Võimaldab uurida veebilehtede asjakohasust kindlate märksõnade ja SEO järjestumise suhtes. Mõned elemendid, mida Browseo näitab on:
 • Lehe sõnade kogusumma
 • Alapealkirju (H1-H6). Kasulik nipp: Kasutage H1 ja H2 alapealkirjasilte kui võimalik, sest need kindlustavad teie sisu loetavuse ning aitavad Google otsingutulemustes kõrgemale järjestuda.
 • Sise- ning välislinkide arvu lehel.
 • Metainformatsiooni nagu näiteks tiitlimärgid ning meta-kirjeldus
 • Saada oma lehest SERP eelvaade ning seekaudu leida kiiresti kõik kohad, mis vajaksid optimiseerimist.

BuzzSumo
BuzzSumo on veel üks väärtuslik vahend SEO ning sisu-uuringu jaoks.  Lihtsalt sisestage märksõnad, fraasid, teemad või domeenid ning saate kiiresti välja uurida, milline sisu saab kõige rohkem sotsiaalmeediaplatformides jagamisi (näiteks Facebookis, Twitterin, Pinterestis ja Redditis).

Milleks see kasulik on

 • Saate ülevaate kõige mõjuvamast sisust märksõnade või teemade otsimise kaudu.
 • Kõige mõjusamate leitud sisutükkide põhjal saate neist oma isikliku vaatenurgaga kirjutada unikaalse versiooni või uuendada antud sisu detailsema ja asjakohasema informatsiooniga, et konkurentidest kõrgemale järjestuda.
 • Võimaldab analüüsida parimat sisu, backlink’e ning kes seda sisu tööstuse ekspertitele ning konkurentidele jagab.

Tasuline Pro versioon: Saate sissevaate enda veebilehe mainimistest ning backlink’idest ning lugeda teemade ning kategooriate järgi kõige populaarsemaid uudiseid.
BuzzSumo Pro versiooni saab soetada kuutasuga, mis algab 99 euro/kuu hinnaga makseplaanist.

Google Ads Keyword Planner
Google Ads Keyword Planner on laialdaselt kasutatud märksõnade uurimiseks juhtudel, kui on tarvis üles seada tasulised otsingukampaaniad ning parandada SEO-d.

Lihtsalt sisestage nii palju märksõnu kui vaja, valige oma sihtasukohad ja ajavahemik ning seejärel annab programm teile asjakohaseid märksõnaideesid. Iga märksõnaidee sisaldab andmeid nagu märksõnade mahu hinnang, keskmine CPC, otsingute kuu keskmine, ülevaade konkurentsist (kui tugev on konkurents märksõna ostupakkumistel, madalast kõrgemale järjestuses) ning märksõna keskmise ostupakkumise summa.

Milleks see kasulik on

 • Võimaldab leida huvitavaid teemasid ning märksõnu, mida sisu loomisel kasutada. See on eriti kasulik kohaliku sisu loomisel, kuna on võimalik otsida asukohapõhiselt.
 • Seda saab kasutada, et leida märksõnu, mida laiali paigutada oma turundussisusse ning  parandada seekaudu oma järjestumist otsingutulemustes.
 • Märksõnade uurimiseks ning ennustusteks oma veebilehe liikluse muutumisele, kui aasta jooksul pidevalt avaldada sarnaselt asjakohast sisu.

Google.com Incognito
See on kõige lihtsam SEO trikk, mida ka meie regulaarselt kasutame: otsige ükskõik milliseid märksõnu, fraase ja teemasid Google Chrome Incognito aknast. See teeb otsingutulemused erapooletuks ning näitab neid teie lehele sattunud uustulija perspektiivist.

Milleks see kasulik on

 • Võimaldab otse näha, kuidas teie sisu järjestub erinevate otsinguterminite suhtes.
 • Saate autofill soovitusi erinevatele otsingufraasidele.
 • Loob arusaama lehtedest ning sisust, mis teie niššis märksõnadele kõrgelt järjestuvad ning võimaldab leida uusi lähenemisi, millega teistest erineda ning oma sisu lugejale konkurentsist kasulikumaks teha.

Google PageSpeed Insights
Google PageSpeed Insights on imelihtne vahend oma lehe kiirusel silma peal hoidmiseks nii mobiili- kui ka lauaarvutiplatformidel. Programm annab teie lehele 100 palli süsteemis hinnangu ning mis veel tähtsam, annab teile tähtsaid väljavaateid kahel viisil:

 • Võimalused: optimiseerimised, mis kiirendavad teie lehe laadimist.
 • Diagnostika: informatsioon lehe jõudluse kohta, mida teie veebiarendajad kasutada saavad. Lehe laadimise kiirus on veel üks ülimalt tähtis faktor SEO järjestumises nii lauaarvuti- kui ka   mobiiliplatvormidele. Google hakkas arvestama lehe kiirust mobiiliplatvormijärjestumises alates nende “Speed Update” uuendusest 2018. aasta juulikuus.

Milleks hea on

 • Saate nõuandeid oma lehe kiiruse optimiseerimiseks mobiiliseadmetele. Seda on eriti oluline jälgida, kuna üle 57% lehtede liiklusest tuleb kasutajatelt, kes kasutavad mobiiliseadmeid või tahvelarvuteid.
 • Saate ka detailseid andmeid selle kohta, kui kaua võtab erinevate elementide laadimine teie lehel, nagu näiteks “First Contentful Paint” ehk kui kaua esimese teksti või pildi ära laadimine võtab.

Google Search Console
Google Search Console on veel üks paljudest Google’i poolt pakutud tasuta vahenditest, mis võib ka olla üks nende kõige väärtuslikemaid, kuid samas vähim kasutatumaid töövahendeid.

Milleks see kasulik on:

 • Linkide analüüs: vaade teie parimatele sise- ning välislinkidele ning parimalt linkivatele lehekülgedele, mis võimaldab jälgida teie viidetest tuleneva liikluse päritolu.
 • Jõudlusandmed: puurige spetsiifilistesse märksõnaandmetesse otsingu tüüpide põhjal (veebi-, pildi- ning videootsingud), et näha nende keskmist otsingumahtu ning andmeid klikkide ja muljete kohta, mis on segmenteeritud päringute, külastatud lehekülgede, riikide ning seadmete järgi.
 • Indekseeri ja crawl’i lehekülgi: saada soovitud XML sitemap’id Google’ile, et nad saaksid crawl’ida valitud veebilehti ning jagada andmeid lehekülgedest, mis vajavad optimiseerimist (näiteks 404 tõrkega lehed).
 • Kasutatavus mobiiliseadmetel: nende mobiiliseadmete diagnostika on suurepärane vahend, et uurida välja kui mobiilisõbralik on teie leht ning saada olulisi detaile probleemsete lehekülgede kohta (näiteks kui sisu ei mahu lehele ära, tekst on liiga väike, klikitavad elemendid on üksteisele liiga lähedal jne.).

Keywords Everywhere
Keywords Everywhere on üks parimatest Google Chrome’i laiendustest turundajale. Laiendus leiab koha siin nimekirjas, sest on niivõrd lihtsasti integreeritav igapäevastesse otsingutegevustesse.
Igast SERP’ist (Search Engine Results Page) on võimalik saada riukalikult andmeid igakuisest otsingumahust, keskmisest CPC-st ning konkurentide ostupakkumistest samadele märksõnadele.

Milleks see kasulik on:

 • Saate kasutada nende seotud märksõnade ja seotud märksõnade otsingutest, et saada parem arusaam, kuidas optimiseerida rohkemate märksõnade jaoks ning saada uusi ideid teemade jaoks, millel sisu kirjutada.

SEMRush
SEMRush on SEO vahendite kullafond ning on hea põhjusega liidrid SEO valdkonnas.
Nad pakuvad parimat vahendit märksõnade uurimiseks võrreldes konkureerivate SEO programmidega, põhjalikku analüütikat teie konkurentidest, ülevaadet teie orgaanilistest ja tasulistest järjestumistest otsingutulemustes, backlinking lahendusi ning näidiseid SEO parandamiseks.

Milleks see kasulik on:

 • Märksõnade optimiseerimine: saate erinevaid aruandeid märksõnadest, mille ümber oma sisu optimiseerida.
 • Konkurentsianalüüs: näete ülevaadet suurimatest orgaanilistest ning tasulistest konkurentidest, mida saab kasutada oma sisuturunduse strateegia moodustamisel.
 • Sisu kohta edetabelis: näete kui kõrgele teie sisu järjestub 100 parima hulgas, mis põhineb Google’i 100 parimate orgaaniliste otsingutulemuste märksõnade nimekirjal.
 • SEO näidised: sisestage märksõnad, et saada taktikalisi soovitusi SEO-d turgutava sisu kohta.

Tasuta versioon programmist lubab otsida 10 märksõna ning kasutada muid pakutud vahendeid, tasulise versiooni makseplaanid algavad 100 eurosest kuutasust.

Loodetavasti andis meie nimekiri teile uusi ideid programmidest, mida oma SEO tööriistakasti lisada!

Nagu oli ka ilmselt märgata sellest nimekirjast, on mõned uskumatult kasulikud töövahendid saadavat täiesti tasuta. Paljudel neist SEO programmidest pakuvad ka tasuta versioone piiratud funktsionaalsusega, mida saab täiendada tasulise versiooni ostmisega.
Süvendatud SEO analüütika- ja optimiseerimistööks tasub esmalt proovida programmide tasuta versioone ning seejärel otsustada, kas on väärt maksta täisversiooni eest.

Viimase nipina oleks hea mõte pärast uue sisu avaldamist hoida silma peal ja mõõta, milline sisu ja millised turunduskanalid kanduvad kõige paremini üle, et oma investeeringutest SEO-sse ning turundusse viimast võtta.

Show Comments