Mis on SEO ehk Search Engine Optimization?

SEO baasteadmised oma lehe ettevalmistamiseks otsingumootoritele (meeldimiseks). Koht, kust alustada SEO maailma avastamist. Kogenud otsingumootorile optimeerija siit palju uut avastamist ei leia.

SEO on lühend terminile seach engine optimization. See kujutab endast veebilehe liikluse kvaliteedi ja kvantiteedi suurendamist kui oma kaubamärgi nähtavaks tegemist kasutades otsingumootori tulemusi, mille eest ei ole makstud tuntud kui orgaanilised otsingutulemused.

Mis on SEO?

Vaatamata lühendile on SEO sama tähtis inimestele, kui otsingumootoritele.

See nõuab arusaama sellest, mida inimesed veebis otsivad, milliseid vastuseid nad leida üritavad, milliseid sõnu nad kasutavad ning millist sisu nad soovivad tarbida. Nendele küsimustele vastuste teadmine võimaldab luua ühenduse inimestega, kes otsivad internetist teie poolt pakutud lahendusi.

Kui oma tarbijaskonna tundmine on üks pool SEO mündist, siis oma sisu edastamine otsingumootorites surfaritele leitavalt ning mõistetavalt on teine pool. Siin saab tundma õppida mõlemat poolt. 

Otsingumootori alused

Otsingumootorid on automaatvastajad. Nad kammivad läbi miljardite sisukillukeste ning võtavad arvesse tuhandeid erinevaid faktoreid, et määrata milline sisu vastab kõige paremini teie küsimusele. 

Otsingumootorid teevad seda kõike avastades ning segmenteerides kõike internetis saadaval olevat sisu (veebilehti, PDFe, pilte, videoid jne), kasutades protsessi tuntud kui crawling and indexing ning seejärel järjestades seda sisu sobivuse järjekorras. Seda protsessi nimetatakse ranking‘uks. (Me tahaks selles ränkingus ees olla, eks.)

Millised otsingutulemused on orgaanilised?

Nagu varem mainitud, on orgaanilised otsinguvasted need, mis on tuletatud effektiivse SEOga ning mitte makstes (ehk ei ole reklaam). Neid oli varem lihtne märgata – reklaamid olid selgesti vastavalt märgistatud ning ülejäänud vastused esinesid “kümne sinise lingi” kujul, reklaamvastete all. Kuid kuidas saame me märgata orgaanilisi vasteid täna, kui veebis otsimine on niivõrd muutunud ja otsingutulemuste resultaadi leht on kirju?

Tänapäeval on otsingumootori tulemuste lehed – mida tihti kutsutakse SERP’ideks – rohkem kui kunagi varem täidetud nii reklaamvastetega kui dünaamilisemate ning orgaanilisemate vasteformaatidega (mida kutsutakse SERP feature’iteks). Mõned näited SERP feature’itest on esile tõstvad tekstilõigud või vastusekastikesed, People Also Ask kastikesed, pildikarussellid jne. Uusi SERP funktsioone tekib aina juurde, mida enamasti dikteerivad inimeste otsingusoovid.

Näiteks kui otsida ilm Helsingis, siis tuleb Helsingi ilmateatega veebilehe asemel esimesena ette linna ilmaennustus otse SERP’is. Ning kui otsida pitsa Helsingis, siis tuleb esimesena ette hunnik asukohapõhiseid vastuseid Helsingi pitsakohadest. Mugav, eks ole?  

On tähtis meeles pidada, et otsingumootorid teenivad raha reklaamidest. Nende eesmärk on paremini lahendada otsijate päringuid (SERP’ide siseselt), et meelitada otsijaid tagasi ning neid kauem SERP’ides hoida.

Mõned SERP feature’id Google’is on orgaanilised ning neid saab mõjutada SEO tegevustega. Nende hulgas on esile toodud lõigud (orgaanilised tulemused, mis näitavad vastust kastikese sees) ning seotud küsimused ehk People Also Ask kastikesed. Siit 1000€ vihje teile – proovige oma veebis vastata küsimustele.

On väärt mainida, et on lisaks palju teisi otsinguelemente mida ei saa SEOga mõjutada, isegi kui nad ei ole makstud reklaam. Nende elementide andmed on tihti võetud välistest allikatest nagu Vikipeedia, WebMD ja IMDb.

Miks on SEO tähtis?

Kas me tõesti peame sellest veel rääkima?! Nali. Isegi kui reklaamiteenused, sotsiaalmeedia ning muud veebiplatvormid saavad tekitada veebilehtedele liiklust, siis enamik veebiliiklusest on dikteeritud otsingumootorite poolt.

Orgaanilised otsingutulemused katavad rohkem digitaalset kinnisvara, näivad rohkem usaldusväärsemad nutikamatele otsijatele ning tõmbavad rohkem klikke kui reklaamid. Näiteks vajutatakse reklaamvastetele vaid umbes 2.8% kõikidest otsinugtest USA’s.

Ühesõnaga: SEO’l on umbes 20 korda rohkem liikluse suurendamise võimalusi kui Pay Per Click’il, seda nii nutiseadmetel kui lauaarvutitel.

SEO on ka üks ainukestest turunduskanalistest veebis, mis maksab järjepidevalt dividende üle aja, juhul kui see õigesti üles seatud on. Kui toodetakse pädevat sisu, mis väärib kohta õigete märksõnade edetabelis, siis kasvab veebiliiklus lumepallina üle aja.

Otsingumootorid lähevad aina targemaks, kuid nad vajavad endiselt meie abi, et me teeksime oma veebilehed neile mõistetavaks.

Oma lehe optimiseerimine aitab paremini toimetada informatsiooni otsingumootoriteni, et sisu oleks korralikult indekseeritud ning otsingutulemustes esitatud.

Kas on vaja palgata SEOga tegelev professionaal, konsultant või agentuur?

Jah ja ei. Olenedes teie töömahust, valmidusest õppida ning veebilehe keerukusest, võib lihtsamat SEO’d ise teostada. Samuti võite avastada, et eelistate eksperdi abi. Mõlemad on head variandid. SEO inimesed on kirjutanud nii palju juhendeid, et guugeldaldes kodulehe optimeerimine, seo tegemine, kodulehe seo, saate palju korralikke juhendeid.

Kui juhtub, et otsite eksperdi abi, siis on tähtis teada, et paljud agentuurid ja konsultandid pakuvad SEO teenuseid, kuid teenuste kvaliteet võib varieeruda. Teadmine, kuidas valida head SEO firmat võib teile säästa palju aega ning raha, kuna valed SEO tehnikad võivad teie veebilehte rohkem kahjustada kui aidata. Näiteks

White hat ja black hat SEO

White hat SEO viitab SEO tehnikatele ning strateegiatele mis lähtuvad otsingumootori reeglitest ning selle peamisest fookusest pakkuda inimestele väärtust.

Black hat SEO viitab tehnikatele ning strateegiatele, mis üritavad lollitada/spam-ida otsingumootoreid. Kuigi black hat SEO võib toimida, tekitab see veebilehele suure riski saada karistada või koguni olla eemaldatud otsingutulemustest. Lisaks on ta vaieldavalt ebaeetiline.

Karistada saanud veebilehed viivad ettevõtteid pankrotti, mis on ka veel üheks põhjuseks, miks valida oma SEO ekspert või agentuur väga hoolikalt.

Otsingumootorid jagavad sarnaseid eesmärke SEO tegijatega

Otsingumootorid tahavad, et teil hästi läheks. Google pakub isegi õpetusi SEO algajatele, mis sarnanevad sellele õpetusele siin. Juhendeid on tuhendeid. Samuti toetavad nad SEO kommuuni tegevust. Aga samas tuleb meeles pidadad, et SEOde ja otingumootorite vahel on pidev kassi ja hiire mäng. On ju selge, et webmasterid tahavad lihtsa vaevaga oma hallatava veebi otsingutulemustes esimeseks saada.

Kuigi veebihaldajatele suunatud juhtnöörid erinevad otsingumootorite vahel, jäävad põhiprintsiibid samaks: ärge üritage lollitada otsingumootoreid, seda lollitamist on tegelt juba päris keeruline ja ka kallis teha. Selle asemel pakkuge oma lehe külalistele head veebikogemust. Vastake küsimustele, mida teie potensiaalsed kliendid otsivad. Mõned juhendid siiski, et otsingumootoritele meeldida.

Google’i juhised veebihaldajale

Põhiprintsiibid:
 • Looge veebilehti peamiselt kasutajale, mitte otsingumootorile
 • Ärge petke oma veebilehe külastajaid
 • Vältige trikkide kasutamist, et oma veebilehte edetabelis kõrgemale tõsta. Hea reegel, mida järgida, on küsida endalt, kas veebilehe sisule tehtud muutuseid oleks mugav selgitada Google töötajale. Veel üks hea test on küsida endalt: Kas see aitab mu veebilehe külastajaid? Kas ma teeks seda, kui otsingumootoreid ei eksisteeriks?
 • Mõtle sellele, mis sinu veebilehe unikaalseks, väärtuslikuks või köitvaks teeb. Kuidas naabrist eristud? Kuidas su veeb on naabri omast parem?
tegevusi, mida vältida:
 • Automaatselt genereeritud sisu
 • Lingiskeemidest osa võtmine (Eestis tundub, et neti.ee ja izzi.ee on lingifarmideks muutunud)
 • Lehe täitmine ebaoriginaalse sisuga (mujalt kopeeritud tekstid)
 • Cloaking – näitamine otsingumootoritele erinevat sisu, kui veebilehe külastajatele
 • Peidetud tekstid ning lingid
 • Doorway lehtede loomine – lehed, mis on loodud oma veebikeskkonda liikluse suunamiseks 

Google’i veebihaldaja juhiseid on kasulik teada. Tasub aega leida, et nendega tutvuda. 

Bing’i juhised veebihaldajale

Põhiprintsiibid:
 • Pakkuge oma veebilehel kindlat, rikkalikku, köitvat ning lihtsasti leitavat sisu. Guuglil sama.
 • Pealkirjad peaksid olema selged ning asjakohased.
 • Lingid on Bingi jaoks populaarsuse märk ning Bing premeerib linke, mis on kasvanud orgaaniliselt. Sama Guuglil.
 • Sotsiaalne mõju ning sotsiaalsed jagamised on positiivsed märgid ning võivad mõjutada kui kõrgele leht orgaaniliselt edetabelis tõuseb pikemas perspektiivis.
 • Lehe kiirus on tähtis, samuti ka positiivne ning kasulik kasutajakogemus. Guuglil sama.
 • Kasutage alt atribuute, et pilte kirjeldada, et Bing paremini sisu mõistaks. Kehtib ka Guuglis.
Asju, mida vältida:
 • Hõre sisu ehk lehed, millel on enamasti reklaamid või seotud lingid või mis muul moel suunavad lehe küljastajad teistele lehtedele ei jõua edetabelis kõrgele.
 • Pahaloomulised lingitaktikad, mis proovivad mõjutada sissetulevate linkide arvu ning loomust – nagu näiteks linkide ostmine ning lingiskeemidest osa võtmine. Võivad viia lehe deindekseerimiseni.
 • Kindlustage, et selged, lühikesed ning märksõnu sisaldavad URL struktuurid on paigas. 
 • Dünaamilised parameetrid võivad mustata URLe ning duplikaatsisuprobleeme tekitada.
 • Tehke oma URLid võimalikult kirjeldavaks, lühikeseks ning märksõnarikkaks ja vältige sümboleid, mis ei ole tähed &%€#”?.
 • Linkide matmine Javascript’i/Flash’i/Silverlight’i koodi sisse; hoidke oma sisu nendest samuti eemal.
 • Duplikaatsisu.
 • Märksõnade (üle)liigne kasutamine. Ära topi liigselt märksõnu artiklitesse.
 • Cloaking – näitamine otsingumootoritele erinevat sisu, kui veebilehe külastajatele. Tavakasutajale on see piisavalt keeruline teha, seega pole probleemi vast.

Juhised oma kohaliku ettevõtte esindamiseks Google’is

Tasub lugeda. Tehke oma poele, esindusele, kontorile Google My Business listing. Sellistele kohalikele ettevõtetele on Google’il eraldi juhised, mis õpetavad, mida teha ning mitte teha selliseid listinguid luues ning neid hallates.

Põhiprintsiibid:

Veenduge, et ettevõte on sobilik Google My Business indeksile; ettevõttel peab olema füüsiline aadress, isegi kui see on teie koduaadress, peate teenindama oma kliente näost-näkku, kas siis enda asukohas nagu näiteks jaemüügipood või kliendi asukohas nagu näiteks massöör. Esitlege igat aspekti oma ettevõttest ausalt ning täpselt, kaasaarvatud firma nime, aadressi, telefoninumbrit, veebilehe aadressi, ärikategooriat, töötunde lisaks muudele detalidele.

Asju, mida vältida:
 • Ebasobilikele ettevõtetele Google My Business listingu loomine
 • Oma ettevõtte informatsiooni valesti esitamine, kaasaarvatud oma ettevõtte nime täitmine geograafiliste või teenindusega seotud märksõnadega ning valeaadressidele listingute loomine.
 • Google My Business listingu arvustuste väärkasutamine läbi võltsitud positiivse tagasiside jätmine või oma konkurentidele võltsitud negatiivse tagasiside jätmine

11 programmi, mis SEO turundaja elu kergemaks teevad

Turundajana olete ilmselt ennast oma erinevate toimetamistega õhukeseks venitanud, tegeledes ühtaegu SEO-ga, veebireklaamiga, sisuturundusega, kui vaid mõnda kohustust nimetada. Kõikidel eelnimetatutest pingutustest on aga sama lõppeesmärk: võita rohkem kliente enda poolele st müüa.

Hea sisuturundus juurdub oma klientidele väärtuse pakkumisest. Kuid et luua väärtuslikku sisuturundust on tarvis mõista, mida klient vajab. Et kindlustada oma sisu märgatavus otsingumootorites ning jõuda kestvate tulemusteni, peab optimiseerima sisu SEO jaoks.

SEO kasu väljendub pikemas perspektiivis ning seetõttu on tähtis kasutada õigeid vahendeid ja luua edasise töö jaoks tugev vundament.

Turunduse müügiässa (tunnistame, et ta on esmajoones geniaalne müüja) sõnadel on tõsi taga.

SEO on maraton, mitte sprint.

Neil Patel

Aitamaks firmadel paremini SEO jaoks optimiseerida, koostasime nimekirja 11 kõige kasulikumast turundamiseks loodud SEO vahenditest (Veel täpsem list SEO tööriistadest on siin). Kõik allnimetatud töövahendid on üsna lihtsad selgeks saada, mõni, nagu Semrush, Ahrefs, on päris keerukaks kasvanud.

Google PageSpeed Insights

Google PageSpeed Insights on imelihtne vahend oma lehe kiirusel silma peal hoidmiseks nii mobiili- kui ka lauaarvutiplatformidel. Programm annab teie lehele 100 palli süsteemis hinnangu ning mis veel tähtsam, annab teile tähtsaid väljavaateid kahel viisil:

Võimalused: optimiseerimised, mis kiirendavad teie lehe laadimist.

• Diagnostika: informatsioon lehe jõudluse kohta, mida teie veebiarendajad kasutada saavad. Lehe laadimise kiirus on veel üks ülimalt tähtis faktor SEO järjestumises nii lauaarvuti- kui ka mobiiliplatvormidele. Google hakkas arvestama lehe kiirust mobiiliplatvormijärjestumises alates nende “Speed Update” uuendusest 2018. aasta juulikuus.

Milleks kasulik on

• Saate nõuandeid oma lehe kiiruse optimiseerimiseks mobiiliseadmetele. Seda on eriti oluline jälgida, kuna üle 57% lehtede liiklusest tuleb kasutajatelt, kes kasutavad mobiiliseadmeid või tahvelarvuteid.
• Saate ka detailseid andmeid selle kohta, kui kaua võtab erinevate elementide laadimine teie lehel, nagu näiteks “First Contentful Paint” ehk kui kaua esimese teksti või pildi ära laadimine võtab.

Ahrefs pakub tasuta backlink’ide kontrollimise vahendit, mis võimaldab vaadata enda 100 parimat backlink’i (kaasaarvatud viitelehte), viitavate domeenide arvu, hinnangulist veebilehe liiklust, Ahrefs’i enda poolt antud domeeni- ning URL’i hinnangut ja palju muud.

Ahrefs on hea tööriist, mida hoida SEO arsenalis, sest backlink’id (lingid, mis sinu veebileht saab teistelt lehtedelt) on väga väärtuslikud otsingutulemuste lehtedel järjestuses tõusmiseks. Lisaks sellele tõstavad nad sinu brändi tuntust ning tekitavad ühtlase liiklusvoolu teistelt lehtedelt viiteid saades.

Milleks see kasulik on:

• Võimaldab hoida silma peal oma backlink’idel, et leida võimalusi oma lehe optimiseerimiseks orgaaniliste pickup’ide kaudu või et luua tööstuse ekspertitega partnerlusi.

SEMRush

SEMRush on SEO vahendite kullafond ning on hea põhjusega liidrid SEO valdkonnas.
Nad pakuvad parimat vahendit märksõnade uurimiseks võrreldes konkureerivate SEO programmidega, põhjalikku analüütikat teie konkurentidest, ülevaadet teie orgaanilistest ja tasulistest järjestumistest otsingutulemustes, backlinking lahendusi ning näidiseid SEO parandamiseks.

Milleks see kasulik on:

• Märksõnade optimiseerimine: saate erinevaid aruandeid märksõnadest, mille ümber oma sisu optimiseerida.
• Konkurentsianalüüs: näete ülevaadet suurimatest orgaanilistest ning tasulistest konkurentidest, mida saab kasutada oma sisuturunduse strateegia moodustamisel.
• Sisu kohta edetabelis: näete kui kõrgele teie sisu järjestub 100 parima hulgas, mis põhineb Google’i 100 parimate orgaaniliste otsingutulemuste märksõnade nimekirjal.
• SEO näidised: sisestage märksõnad, et saada taktikalisi soovitusi SEO-d turgutava sisu kohta.

Google Search Console

Google Search Console on veel üks paljudest Google’i poolt pakutud tasuta vahenditest, mis võib ka olla üks nende kõige väärtuslikemaid, kuid samas vähim kasutatumaid töövahendeid.

Milleks see kasulik on:

• Linkide analüüs: vaade teie parimatele sise- ning välislinkidele ning parimalt linkivatele lehekülgedele, mis võimaldab jälgida teie viidetest tuleneva liikluse päritolu.
• Jõudlusandmed: puurige spetsiifilistesse märksõnaandmetesse otsingu tüüpide põhjal (veebi-, pildi- ning videootsingud), et näha nende keskmist otsingumahtu ning andmeid klikkide ja muljete kohta, mis on segmenteeritud päringute, külastatud lehekülgede, riikide ning seadmete järgi.
• Indekseeri ja crawl’i lehekülgi: saada soovitud XML sitemap’id Google’ile, et nad saaksid crawl’ida valitud veebilehti ning jagada andmeid lehekülgedest, mis vajavad optimiseerimist (näiteks 404 tõrkega lehed).
• Kasutatavus mobiiliseadmetel: nende mobiiliseadmete diagnostika on suurepärane vahend, et uurida välja kui mobiilisõbralik on teie leht ning saada olulisi detaile probleemsete lehekülgede kohta (näiteks kui sisu ei mahu lehele ära, tekst on liiga väike, klikitavad elemendid on üksteisele liiga lähedal jne.).

Bing Webmaster Tools

Bing Webmaster Tools on võrdväärne Google’i Search Console tarkvaraga, millele on lisatud mõned uued töövahendid, mis aitavad Bing’i otsingutulemuste edetabelis kõrgemale tõusta.
Isegi kui tarkvara on välimuselt üsna aegunud kujundusega, on see endiselt suurepärane ressurss oma veebilehe Bing’i jaoks optimiseerimiseks!
Kuigi Bingile kuulub vaid 2.6% turuosa võrreldes Google’i 92.4% turuosaga, siis moodustab see endiselt globaalsest otsingumahust 12 miljardit. See tähendab, et saate kasu lõigata selle platformi väiksemast konkurentsist ning samuti optimiseerida oma lehte Bing’i päringuteks.

Milleks see kasulik on:

• Võimaldab kergesti esitada veebilehti, mida soovite, et Bing indekseeriks ning millest saada märguandeid kui Bingbot teie lehe analüüsimisega hätta jääb.
• Kasutage nende SEO analüüsijad, et kontrollida spetsiifilisi lehekülgede optimiseeritust SEO jaoks.
• Samuti saab vaadata märksõnade otsingumahtu ning seotud märksõnasid, mis on spetsiifilised Bingile, et olla paremini informeeritud hästi järjestuvatest sisutüüpidest ning märksõnadest. Saab ka vaadata, kuidas inimesed teie lehe üles leidnud on ning milliseid otsingutermineid on kasutatud.

Browseo

Browseo on unikaalne töövahend, mis annab teile otsingumootori “prillid”. See tähendab, et võite sirvida ükskõik millist veebilehte nagu seda teeks otsingumootor. Mis kõige parem –
Ei ole vaja midagi alla laadida või installida. Lihtsat sisestage URL, et näha enda (või konkurentide) lehekülje HTML skeletti.

Nii Google kui ka Bing analüüsivad lehekülje elemente, nii et Browseo on lihtne ja effektiivne viis oma loodud sisu ning lehekülgede üle vaatamiseks.

Milleks see kasulik on:

• Võimaldab uurida veebilehtede asjakohasust kindlate märksõnade ja SEO järjestumise suhtes. Mõned elemendid, mida Browseo näitab on:
• Lehe sõnade kogusumma
• Alapealkirju (H1-H6). Kasulik nipp: Kasutage H1 ja H2 alapealkirjasilte kui võimalik, sest need kindlustavad teie sisu loetavuse ning aitavad Google otsingutulemustes kõrgemale järjestuda.
• Võimaldab vaadata sise- ning välislinkide arvu lehel.
• Metainformatsiooni nagu näiteks tiitlimärgid ning meta-kirjeldus
• Saada oma lehest SERP eelvaade ning seekaudu leida kiiresti kõik kohad, mis vajaksid optimiseerimist.

BuzzSumo

BuzzSumo on veel üks väärtuslik vahend SEO ning sisu-uuringu jaoks. Lihtsalt sisestage märksõnad, fraasid, teemad või domeenid ning saate kiiresti välja uurida, milline sisu saab kõige rohkem sotsiaalmeediaplatformides jagamisi (näiteks Facebookis, Twitteris, Pinterestis ja Redditis).

Milleks see kasulik on:

• Saate ülevaate kõige mõjuvamast sisust märksõnade või teemade otsimise kaudu.
• Kõige mõjusamate leitud sisutükkide põhjal saate neist oma isikliku vaatenurgaga kirjutada unikaalse versiooni või uuendada antud sisu detailsema ja asjakohasema informatsiooniga, et konkurentidest kõrgemale järjestuda.
• Võimaldab analüüsida parimat sisu, backlink’e ning kes seda sisu tööstuse ekspertitele ning konkurentidele jagab.

Tasuline Pro versioon: Saate sissevaate enda veebilehe mainimistest ning backlink’idest ning lugeda teemade ning kategooriate järgi kõige populaarsemaid uudiseid.
BuzzSumo Pro versiooni saab soetada kuutasuga, mis algab 99 euro/kuu hinnaga makseplaanist.

Google Ads Keyword Planner

Google Ads Keyword Planner on laialdaselt kasutatud märksõnade uurimiseks juhtudel, kui on tarvis üles seada tasulised otsingukampaaniad ning parandada SEO-d.

Lihtsalt sisestage nii palju märksõnu kui vaja, valige oma sihtasukohad ja ajavahemik ning seejärel annab programm teile asjakohaseid märksõnaideesid. Iga märksõnaidee sisaldab andmeid nagu märksõnade mahu hinnang, keskmine CPC, otsingute kuu keskmine, ülevaade konkurentsist (kui tugev on konkurents märksõna ostupakkumistel, madalast kõrgemale järjestuses) ning märksõna keskmise ostupakkumise summa.

Milleks see kasulik on

• Võimaldab leida huvitavaid teemasid ning märksõnu, mida sisu loomisel kasutada. See on eriti kasulik kohaliku sisu loomisel, kuna on võimalik otsida asukohapõhiselt.
• Seda saab kasutada, et leida märksõnu, mida laiali paigutada oma turundussisusse ning parandada seekaudu oma järjestumist otsingutulemustes.
• Märksõnade uurimiseks ning ennustusteks oma veebilehe liikluse muutumisele, kui aasta jooksul pidevalt avaldada sarnaselt asjakohast sisu.

Google.com incognito mode

See on kõige lihtsam SEO trikk, mida ka meie regulaarselt kasutame: otsige ükskõik milliseid märksõnu, fraase ja teemasid Google Chrome Incognito aknast. See teeb otsingutulemused erapooletuks ning näitab neid teie lehele sattunud uustulija perspektiivist.

Milleks see kasulik on:

• Võimaldab otse näha, kuidas teie sisu järjestub erinevate otsinguterminite suhtes.
• Saate autofill soovitusi erinevatele otsingufraasidele.
• Loob arusaama lehtedest ning sisust, mis teie niššis märksõnadele kõrgelt järjestuvad ning võimaldab leida uusi lähenemisi, millega teistest erineda ning oma sisu lugejale konkurentsist kasulikumaks teha.

Keywords Everywhere

Keywords Everywhere on üks parimatest Google Chrome’i laiendustest turundajale. Laiendus leiab koha siin nimekirjas, sest on niivõrd lihtsasti integreeritav igapäevastesse otsingutegevustesse.
Igast SERP’ist (Search Engine Results Page) on võimalik saada riukalikult andmeid igakuisest otsingumahust, keskmisest CPC-st ning konkurentide ostupakkumistest samadele märksõnadele.

Milleks see kasulik on

• Saate kasutada nende seotud märksõnade ja seotud märksõnade otsingutest, et saada parem arusaam, kuidas optimiseerida rohkemate märksõnade jaoks ning saada uusi ideid teemade jaoks, millel sisu kirjutada.

Tasuta versioon programmist lubab otsida 10 märksõna ning kasutada muid pakutud vahendeid, tasulise versiooni makseplaanid algavad 100 eurosest kuutasust.

Answer The Public

Answer The Public on märksõnade andmete visualiseerimise vahend, mis on erinev Google Keyword Planner’ist ning on veel üheks kindlaks ressursiks sisuturunduse ning SEO valdkonnas.
Kui sisestad tarkvarasse võtmesõna või fraasi, moodustab see Google’i ja Bing’i automaatsete soovituste tulemustest visuaalsed graafikud: enim küsitud küsimused, märksõnade sobivuse kontrollimine eessõnade kaudu, võrdlused sinu märksõnade ja muude otsinguterminite vahel ning palju muud.

Milleks see kasulik on:

• Saab hulgaliselt uusi ideid sisuturunduseks.
• Pakub ülevaadet märksõnadest üle sageli küsitud küsimuste ning inimeste otsitud võrdluste (näiteks “B2B turundus vs B2C turundus”), mis võimaldab optimiseerida oma sisu ja märksõnu teemade jaoks, millest teie sihtgrupp huvitatud oleks.

Kokkuvõte
Loodetavasti andis meie nimekiri teile uusi ideid programmidest, mida oma SEO tööriistakasti lisada!

Nagu oli ka ilmselt märgata sellest nimekirjast, on mõned uskumatult kasulikud töövahendid saadavat täiesti tasuta. Paljudel neist SEO programmidest pakuvad ka tasuta versioone piiratud funktsionaalsusega, mida saab täiendada tasulise versiooni ostmisega.
Süvendatud SEO analüütika- ja optimiseerimistööks tasub esmalt proovida programmide tasuta versioone ning seejärel otsustada, kas on väärt maksta täisversiooni eest.

Viimase nipina oleks hea mõte pärast uue sisu avaldamist hoida silma peal ja mõõta, milline sisu ja millised turunduskanalid kanduvad kõige paremini üle, et oma investeeringutest SEO-sse ning turundusse viimast võtta.