SEO tools 2022

Erinevad SEO ja digiturunduse töövahendid, mida kasutan ja olen kasutanud klientide ja enda lehekülgede haldamiseks. Kindlasti mitte absoluutne list. Pidevas täiendamises. Kommenteerimiseks avatud postitus.

SEO tööriistu tehakse muudkui juurde. Nende kõikide meelespidamine on omaette töö ja uute tool’ide järeleproovimine on veel üks omaette töö. Olgu need linkide ehitamiseks või meiliturunduseks, on kõik vastavad tööriistad allpool mainitud. Siin on sattunud ka hostingut ja social meedia asju.

Veebilehe analüüs ehk website audit

Kasutades õigeid veebilehe analüüsimise vahendeid säästad sa endale tundideviisi aega, olgu see uue lehe loomisel või lehele määratud karistuste parandamisel.
Isiklikult olen kasutanud kõige tihemini Website Auditori ning Screaming Frog’i, millel mõlemal on olemas tasuta versioonid (aga tasuta versioonid on tüütud).
Website Auditor – Olen kasutanud nende pakutud vahendeid juba kümme aastat, et veebilehtedel ühe klikiste audititega probleeme tuvastada. Tarkvara sisaldab oma klassi tipptasemel TFIDF vahendit, mis aitab süvendatult veebilehti optimiseerida.
Screaming Frog – Kasutan seda arvuti tarkvara eriti suurte lehtede auditeerimiseks või lehtedelt spetsiifilsite andmete saamiseks (näiteks sellistelt, mille postitused sisaldavad viitelinke).
Kuigi seda vahendit kasutatakse edasijõudnumaks SEO tööks, ei võta selle õppimine liialt kaua aega, (eriti kui vaadat videosid).
Ahrefs (saadaval prooviversioon, aga see vaid 7 päeva) – See täisvarustatud lehe auditeerimise vahend otsib iga nädal sinu lehe sisust probleeme, koostab nädalase aruande ning saadab selle sulle otse meilile. Neil on ühed parimad SEO andmed nii märksõnade kui liikluse suhtes, mis teeb suurepäraste märksõnade leidmise protsessi kergeks.

Google Search Console (tasuta) – Ärgem unustagem, et Google Search Console annab samuti märku erinevatest probleemidest. On tarvis vaid klikkida Index > Coverage Report ning saab hakata parandama guugli leitud vigasid. 

Google Chrome pluginad

Detailed SEO extention – mu uus lemmik
SEO Minion
SEO Quake – klassika
Afrefs – näitab ära 301 suunamised, nofollow lingid, peamise on-page SEO (DR) ilma tasulise kontota
Mozbar – kuvab peamisi Mozi authority skoore (DA)

Otsingumootoris märskõnade järjestumise jälgimine ehk keyword ranking

Üks kõige tähtsamatest ülesannetest tehes SEO-d on jälgida oma järjestumist otsingumootori edetabelis. Tänu võimalustele nagu “mobiil-esimesena” indeksi kasutamine on tähtis järjestumist jälgida nii mobiiliseadmetes kui ka lauaarvutites. Kui soovid oma järjestumisel otsingumootoris silma peal hoida, siis vaieldamatuks tegija on Rank Tracker.
Rank Tracker (saadaval tasuta versioon) – See on kõige põhjalikum järjestumise jälgimise vahend, mis hetkel turul saadaval on. Programm võimalab kontrollida järjestumist kuni 1000 otsingutulemuseni 500 erinevas otsingumootoris. See jälgib ka universiaalseid otsingutulemusi Google’is nagu näiteks pilte, videoid, uudiseid, ostupakkumisi, kohti, raamatuid, kohalikku järjestumist, kaarte, YouTube’i videoid ja konkurentide järjestumist ning seda kõike saab teha piiritult. 
Accuranker (saadaval 14 päevane prooviversioon) – See on üks kõige lihtsamini kasutatav programm oma järjestumise jälgimiseks, mis on imeilusa disainiga. See integreerib suure valiku teiste programmidega, kaasaarvatud Google Data Studio’ga. 
SEMRush – Kui on vaja midagi pilvepõhist, siis pakub SEMRush igapäevaseid värskendusi, kuid kahjuks on piiratud vaid esimese 100 lehe tulemusteni.

Lisandunud on SERPWatch ja SE Ranker.

Märksõnade analüüs ehk keyword analysis

Märksõnade uurimine on iga SEO kampaania alustalaks. Seda õigesti tehes on võimalik kiiresti meelitada tuhandeid inimesi oma veebilehele. Kui sellega aga mööda panna, siis ei teki leheküljele mingit liiklust oma ränga SEO töö ära õigustamiseks
SEMRush (saadaval 14 päevane prooviversioon) – Enne kui Ahrefs tõusis märksõnade kuningaks, oli troonil SEMRush. Neil on hulganisti häid vahendeid märksõnade uurimise lihtsustamiseks.
RankTracker – Lisaks parima vahendina veebilehe järjestuse jälgimiseks olemisele on neil ka tonnideviisi ustavaid märksõnade uurimise vahendeid, nagu näiteks vahend iga märksõna leidmiseks, millega konkurent hetkel edetabelis järjestub.
LongTailPro (tasuta prooviversioon) – Pikka aega oli see parim lauaarvutipõhine märksõnade uurimise vahend ning hiljuti on nad üle läinud pilvandmetöötlusele, et märksõnu saaks otsida kust iganes soovid.
Link Assistant – Lihtsalt vali 12 erinevast backlink’i tüübist, nagu näiteks külalispostitused, ning kliki läbi wizard’i, et leida potentsiaalsed kliendid ja nende meiliaadressid ning saata hulgi kontaktmeile.
GSA Search Engine Ranker – See on linkide ehitamise taskunuga. Programm toetab üle 100 platvormi, korjab kokku sihtmärke, postitab nendesse, kontrollib meiliaadresse ning linkide ühenduvust, võimaldades seda kõike ühest kohast teha.
OneHourIndexing – Kui soovite oma backlink’e kiiresti ja lihtsalt indekseerida, siis OneHourIndexing on sinu jaoks. Nende indekseerimise määr on järjepidevalt kõrge olnud ning nad on domineerinud minu indekseerimise tarkvara uuringutes.

Backlink checker’id on SEO vahendite lemmikkategooriaks, sest nad mängivad võtmerolli oma konkurentide eeliste mõistmisel. Ning kui oled välja uurinud, millised lingid sinu konkurentide jaoks hästi toimivad, siis võid need kõik endale varastada.
Google Search Console (tasuta) – Kui soovid oma enda lehelt backlink’e alla laadida, võid seda tasuta teha Google Search Console’ist. Lihtsalt vajuta “Links” nupule allolevast vasakpoolsest menüüst.

Ahrefs – Pole küsimustki, et Ahrefs on backlink checker’ite boss. Nad on igat minu koostatud testi domineerinud ning otsivad jätkuvalt uusi ja innovaatilisi lahendusi uute vahenditega. 
SEMRush – SEMRush’il on samuti üsna ulatuslik linkide andmebaas, mille võib alla laadida ja oma eeliseks kasutada. 
SEO Spyglass – Kuigi nende linkide andmebaas on väiksem, suudab SEO Spyglass omal kahel jalal seista ning on ainus lauaarvuti põhine backlink checker.

Mainimiste kuulamine ehk monitooring

Veebi kuulamine, milline lahe väljend, on hea viis, kuidas kergesti koguda backlinke ja liiklust veebilehele.
Soovitan püsti seada monitorid, mis kuulavad sinu brändi, autori nime, veebilehe URLe, meiliaadresse, telefoninumbreid või muud sinule unikaalset informatsiooni jälgivad.
Google Alerts (tasuta) – See oli kunagi parim vahend veebi kuulamiseks, kuna ta on Google’i enda loodud programm, kuid nüüdseks annab ta palju vähem tulemusi. 
Mention – Need tüübid on kiiresti tõusnud veebi kuulamise liidriteks, kuna pakuvad suure valiku ulatuslikke vahendeid ja filtreid koos tasuta prooviversiooni võimalusega.
Ahrefs Alerts, sama ka Semrushil – Et kindlaks teha oma veebi kuulamise täieliku katvuse, on hea püsti seada ka Ahrefs Alerts, mis saadab iga nädal märguandeid, kui leiab, et sinu brändi nime või muud luubi all olevaid teemasid on mainitud.

Sotsiaalmeedia haldamine

Maailmas 3,4 miljardit sotsmeedia kasutajat. See on pea 42% maailma populatsioonist ja 80% interneti kasutajatest. Seega sellepärast sotsiaalmeedia on SEOsse ja siia artiklisse trüginud.

Hootsuite – Kui soovid hallata oma Facebook’i lehte, Twitter’i profiili, LinkedIn’i profiili, YouTube’i kanalit või muud sellist, siis HootSuite on selleks ideaalne vahend. Programmil on suurepäraseid meeskondadele loodud elemente, mis võimaldavad kontode jagamist ilma paroolide jagamiseta.
Buffer – Samuti võib kasutada Buffer’it, et hallata kõiki oma sotsiaalmeedia profiile. See töötab sarnaselt, kuid isiklikult eelistan kasutada HootSuite’i.
Sotsiaalmeedia signaalid
DripRevolution (saadaval tasuta prooviversioon) – Kui tahad “tilgutada” signaale sotsiaalmeediasse läbi erinevate vahendite valiku, siis DripRevolution teeb selle oma kõik-ühes kasutajaliidesega kergeks. See on hea vahend, millega kiiresti social proof’i oma lehele juurde tekitada.
View2Be – Kui eesmärgiks on saada YouTube’is rohkem tellijaid, pöidlaid ja kommentaare, siis sellel teenusel on kõik vajalik olemas.

Sisu genereerimine ehk spinning

Word AI – See on suurepärane vahend, mis kasutab tehisintellekti, et kirjutada ümber sisu ning see täielikult unikaalseks teha. Tulemus on perfektselt loetav tekst, mis läbib edukalt Copyscape’i ning mida lugedes ei teki ümberkirjutamise kahtlust. Eesti keelega muidugi jama.
SEO Content Machine – Kui vajad kiiresti luua palju unikaalset ja asjakohast sisu, siis SEO Content Machine on su sõber. Kuid seda sisu ei tasuks näidata esilehtedel!
TheBestSpinner – See on originaalne ning ühtlasi parim sisu spinner. Kui on tarvis käsitsi luua palju unikaalseid artikleid, siis see on õige vahend.

Meiliturundus

Drip – See on kõige-kõige tähtsam programm sellel lehel nii ettevõtluse kui ka SEO vaatevinklist. Kui sa ei kasuta meiliturundust, siis jätad palju raha, liiklust ja järjestumise võimalusi vedelema.
Mailchimp – ma ei tahaks neid mainida, aga mainin. Ei saa üle ega ümber.

Kiire veebimajutus ehk website hosting

Zone – maailma parim Eesti veebihostingu lipulaev ja vaieldamatu liider. Teevad väga head promo ja selgitustööd. Peetri korraldatud popup helpdeskidel ja seminaridel saab pea iga nädal osaleda.

Kinsta – Nad pakuvad suurepärast hands-on tuge.
WPX Hosting (tasuta migreerimine) – Kuid minu hiljutise kiireima WordPress veebimajutuse uuringu võttis üllatuslikult parimad tulemused WPXHosting, kes on nii kiiremad kui ka soodsamad kui Kinsta.

Siteground – palju optimeerimise tööriistu on Sitegroundi sisse ehitatud: piltide optimeerimine, memcached.

Virtuaal.com kui on vaja ühte kontosse majutada 5-15 erinevat domeeni ja nendel ka veebilehti ja emaile hallata. Ülikiire reageerimine. Nii õhtuti kui nädalavahetustel. Odav.

Proxy’d

BuyProxies – ei ole nähtavasti kusagilt ära keelatud ning on välkkiired.

Domeenid, peamiselt expired domains

Spamzilla – See programm on viimase aasta jooksul kujunenud mu lemmikuks vahendiks domeenide ehitamisel.
Domain Hunter Gatherer – Kui soovid osta domeeni, millele uut lehte ehitada või millega võrgustikku luua, siis Domain Hunter Gatherer on parim vahend selle otsimiseks. 

Captcha lahendamine

GSA Captcha Breaker – See programm on captcha’de lahendamise abilie ning on viimaste aastate jooksul näinud märkimisväärset arendust ja pidevaid uuendusi. See on stabiilne, kiire ja toimib enamiku tarkvaraga ilma rohkema seadistamiseta. Läheb mul vaja Rank Trackeri ja Website Auditori jaoks. Aga saab ka ilma hakkama, kui kannatust on.